پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور: 23 میلیون نفر شب اقامت، تا پایان پنجم فروردین 98 در کشور ثبت شد

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور: 23 میلیون نفر شب اقامت، تا پایان پنجم فروردین 98 در کشور ثبت شد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «23 میلیون نفر شب اقامت مسافران نوروزی با وجود شرایط متفاوت جوی در کشور از 28 اسفند 97 تا پایان روز پنجم فروردین‌ماه سال 1398، در مراکز اقامتی ، بوم گردی‌ها و هتل‌ها ثبت شده است.»

به گزارش میراث آریا به نقل از ایرنا، ولی تیموری عصر امروز سه‌شنبه در سفر به ابرکوه افزود: «این تعداد اقامت نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد بیشتر است. »

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور خاطرنشان کرد: «این ستاد فعالانه در استان‌ها با مدیریت استانداران و در شهرستان‌ها با مدیریت فرمانداران و با همکاری و مشارکت مردم در‌ ایام تعطیلات نوروزی در خدمت مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی ادامه داد: با توجه به سیل دیروز در شیراز مرکز استان فارس و اینکه ابرکوه در مجاورت استان فارس قرار دارد، در صورت نیاز ، هماهنگی لازم برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی استان انجام‌شده است. »

تیموری ادامه داد: «در این زمینه برای اقامت افراد در بوم گردی‌ها ، سالن‌های ورزشی ، مدارس و حتی اماکن مذهبی و حسینیه‌ها در مسیر فارس به یزد تدابیر لازم برای اسکان اندیشیده شد و آمادگی داریم ظرفیت پذیرش را به 2 برابر افزایش دهیم. »

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: «در 11 ماه گذشته هفت میلیون و 124 هزار گردشگر خارجی از مکان‌های زیارتی ، فرهنگی ، تاریخی ، طبیعی ، تفریحی و... ایران دیدن کردند که این رقم در 12ماه ماقبل آن پنج میلیون و 100 هزار نفر بود. »

تیموری همچنین در سفر به ابرکوه از خانه آقازاده ، سرو 4500 ساله و بافت تاریخی ابرکوه بازدید کرد و یادآور شد: «این شهرستان ظرفیت گردشگری بالایی دارد ، فرهنگ‌عامه مردم ، آداب‌ و رسوم و غذاهای سنتی برای هر گردشگر از هر سلیقه و ذائقه‌ای پاسخگوست. »

وی بیان کرد: «تنوع محصول غذایی ، گردشگری ، صنایع‌دستی مردم و گردشگری شهر نمونه تاریخی ابرکوه زمینه استقبال گردشگران خواهد بود. »

این مسئول گردشگری خاطرنشان کرد: «با توجه به ظرفیت‌های گردشگری ، مهمان‌نوازی مردم ابرکوه ، این شهرستان مکانی مناسب و جذابی برای گردشگران است . »

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور نیز با اشاره به وجود سرو 4500 ساله، خانه تاریخی آقازاده، بافت تاریخی، اصالت و سابقه تاریخی که ابرکوه دارد از گردشگران داخلی و خارجی خواست برای بازدید از این شهر کهن برنامه‌ریزی کنند .

تیموری همچنین بابیان اینکه با ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی ایران شاهد افزایش بازدید کنندگان بین‌المللی هستیم ،تصریح کرد: «سرو 4500 ساله ابرکوه واقعاً قابلیت جهانی شدن را دارد و اگر در سازمان یونسکو به ثبت برسد این به نفع ایران است و برای این کار تلاش خواهیم کرد. »

تیموری همچنین امروز در سفر به یزد با محمدعلی طالبی استاندار یزد دیدار و گفت‌وگو کرد.

طالبی در این دیدار بر آمادگی این استان برای پذیرش، اسکان مسافران و گردشگرانی که در مسیر بازگشت از شهر شیراز مرکز استان فارس به شهرهای خود هستند، تأکید کرد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز با ابزار تأسف از وقوع حادثه سیل دیروز در شهر شیراز، بسیج همه امکانات استان و به‌خصوص شهرهای در مسیر فارس به یزد برای خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافرانی که از این استان در حال بازگشت هستند، خواستار شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.